Strony do nauki angielskiego dla dzieci

 

Nauka języków obcych powinna sprawiać przyjemność. Tym większą, im młodszy uczeń podejmuje wyzwanie związane z edukacją językową. Podczas nauki języka dziecko powinno czuć się swobodnie i bez skrępowania przyswajać wiedzę. Takie same reguły obowiązują przy nauce języka niemieckiego jak i języka angielskiego.

Czy są przydatne pomoce, które ułatwią dziecku naukę języka angielskiego? Oczywiście, że tak. Do dyspozycji mamy ogromny wybór podręczników, zabaw edukacyjnych i stron internetowych, proponujących dzieciom ciekawe kursy angielskiego online. Pamiętajmy, że nauka angielskiego u dzieci powinna być połączona z zabawą. Musi po prostu być ciekawa. dziecko uczy się przez gry i quizy. Podręcznik i wkuwanie gramatyki czy słówek jest absolutną ostatecznością. Dziś proponujemy szybki przegląd najlepszych stron do nauki angielskiego dla dzieci.

Jak wybrać strony do nauki angielskiego dla dzieci?

Te proste w obsłudze. I oczywiście atrakcyjne – kolorowe i ciekawe. Chcąc wybrać dobrą stronę dla dzieci do nauki angielskiego, najpierw sami ją przejrzyjmy. Jeśli pierwsze wrażenie jest pozytywne, to połowa sukcesu. Ważne, aby proponowane przez szkoły językowe strony były estetyczne i niosły ze sobą wartościowy przekaz edukacyjny. Warto również zwrócić uwagę czy dana strona proponuje kursy angielskiego dla dzieci o różnym stopniu zaawansowania, czy tylko podstawowy. Jeśli mamy zdolne dziecko, które świetnie radzi sobie z angielskim, zbyt niski poziom może być niewystarczający. Wówczas dziecko straci czas i energię. I po prostu będzie się nudzić podczas wykonywania banalnych zadań językowych.

Kolejną ważna kwestią przy wyborze strony do nauki języka angielskiego dla dzieci jest sprawdzenie zakresu przekazywanej wiedzy. Warto ustalić czy kurs dla dzieci nacisk kładzie na słownictwo, wymowę czy gramatykę języka angielskiego. Wówczas można dopasować kurs online do oczekiwań dziecka.

Dobrze jest także zwrócić uwagę na oferowane przez twórców strony materiały do nauki angielskiego. Pamiętajmy, że dziecko szybko się nudzi i wówczas nauka przestaje mieć sens. Dlatego wybierając strony do nauki angielskiego dla dzieci weźmy to po uwagę.

Dziecko lubi być zajęte. Zróżnicowany materiał do nauki uatrakcyjnia ją. Sprawia także, ze dziecko z przyjemnością będzie siadało przed komputerem. Trafny wybór strony do nauki angielskiego dla dzieci może zaawansować poziom umiejętności językowych naszej pociechy. Atrakcyjne słówko, oryginalne ćwiczenie gramatyczne i przede wszystkim prosty przekaz stają się gwarancją dobrego wyboru strony do nauki angielskiego dla dzieci.

Warto przeczytać: Dlaczego tłumaczenia medyczne muszą być wykonywane przez profesjonalnych tłumaczy?

Najlepsze strony do nauki angielskiego dla dzieci

Szczególnie polecana przez lektorów języka angielskiego są sprawdzone strony edukacyjne. Jedną z nich jest strona Learn English Kids. Jest to strona internetowa należąca do British Council. Znajdziemy tu mnóstwo ciekawych materiałów do nauki angielskiego dla dzieci. Co najważniejsze, dostępne na niej materiały są w języku angielskim i za darmo. Na tej stronie dziecko uczy się angielskiego poprzez ciekawe gry językowe (play the game), słuchanie piosenek i bajek po angielsku (listen and watch). Dzięki wartościowym materiałom ze strony, dziecko może także ćwiczyć czytanie i pisanie oraz wymowę angielskich słówek. Strona proponuje również atrakcyjną formę nauki gramatyki angielskiej. Całość dopasowana jest do stopnia zaawansowania i wieku dziecka.

Inną, wartą polecenia stroną do nauki angielskiego dla dzieci jest Games to Learn English. Znajdziemy na niej świetne, atrakcyjne gry dla dzieci. Dzięki tej prostej formie szybko można utrwalić słówka jak i gramatykę. To jedna z najlepiej sprawdzających się form nauki angielskiego dla dzieci. Poprzez spontaniczna grę i zabawę dziecko jest w stanie przyswoić więcej słownictwa niż przez wkuwanie ich na pamięć. Gry są zróżnicowane pod kątem wieku i stopnia zaawansowania gracza. Bardzo prosta, kolorowa i intuicyjna strona.

Kolejną świetną strona do nauki angielskiego dla dzieci jest Super Simple. To bardzo prosta strona, dedykowana zwłaszcza młodszym dzieciom. Można na niej znaleźć także wcześniejsze odcinki kursu, z udziałem różnych, kolorowych bohaterów lekcji. Na niej znajdziemy również przydatne materiały do nauki języka angielskiego, dopasowane do wieku dziecka.

Warto zajrzeć też na Fun English. Jest to strona należąca do firmy e-learningowej Funmedia. Firma nagrodzona została przez Fundację Rozwoju Edukacji dwukrotnie certyfikatem ELL. Markę uznano za najlepsza firmę edukacyjną, z powodzeniem wdrażającą innowacyjne rozwiązania w edukacji języków obcych. Strona Fun English proponuje dzieciom naukę online poprzez zabawę. Na stronie możemy znaleźć prosty układ materiałów do powtórki, wspólnej nauki i ćwiczeń. Dzięki prostej nawigacji, każde dziecko szybko odnajdzie się na stronie. Dziecko uczy się poprzez gry językowe, śpiewanie, oglądanie filmików i zdjęcia. Na końcu znajduje się zakładka “podręcznik”. W nim znajdziemy przydatne słownictwo i gramatykę. Wszystko dostosowane do wymagań dziecka i stopnia zaawansowania w nauce angielskiego.

Dobrą stroną do nauki angielskiego dla dzieci jest także Anglomaniacy. To strona świetnie przystosowana dla młodszych dzieci. Znajdziemy tu nie tylko przydatne słownictwo i gramatykę, ale także praktyczne zagadnienia z matematyki. Cała strona jest po angielsku. Ciekawie prezentują się także “gorące tematy”. To krótkie opisy najciekawszych wydarzeń i sytuacji, z którymi może zetknąć się dziecko na co dzień. W nich znajdziemy ciekawe słówka oraz kontekst, w którym występują. Świetna strona nie tylko dla dzieci, ale także dla rodziców. Na niej dostępne są również materiały dla nauczycieli.

Jak widać nauka angielskiego może być ciekawa. Dzięki tym przydatnym stronom do nauki angielskiego, dzieci mogą uczyć się języka angielskiego w domu. Propozycje stron z kursami angielskiego dla dzieci online są naprawdę atrakcyjne. I do tego wartościowe. Z nich dziecko może nauczyć się angielskiego szybciej niż tradycyjnymi metodami. A do tego wiedzę przyswaja w sposób prosty i naturalny. Pamiętajmy, że zabawa zawsze będzie dla dziecka atrakcyjniejsza niż uczenie się z książki. Taki kurs języka angielskiego online może być tez świetna powtórką materiału poznanego w szkole. Proponujmy więc swym dzieciom te proste i atrakcyjne formy nauki angielskiego. Naprawdę warto.

Może Cię także zainteresować: